fbpx
+372 538 139 31
info@annalutterkuut.ee

Niimoodi algas

Alustame ikka algusest! Miks, kuidas ja kellele annalutter.KUUT?

annalutter.Kuut on vanasse Kurtna tootmiskanalasse rajatud koolitus- ja peokeskus, mis soovib maailmale näidata, et käsitöö on lõbus ning isetegemine on lihtne. Siin saab panna end ja oma sõpru (või töökaaslasi) proovile nii lihtsamate kui keerulisemate käsitöö ülesannetega. Eelkõige saab siin end aga mõnusalt tunda, sest lõõgastava käsitöö tegemise kõrval on meile sama oluline pakkuda võimalust ka lõõgastavaks pidutsemiseks.

Kuut avati 2019 aasta juunis, aga idee (ja häääästi suur unistus) kohast, mis muudaks inimeste suhtumise käsitöösse ja isetegemisse positiivsemaks ja paneks inimesi tahtma päriselt midagi oma kätega tegema, sai alguse juba sellest kaheksa aastat tagasi. Siis kui Anna õppis alles ülikoolis käsitööd ja kodundust ning sai aru, et on üks vähestest, kel ei ole oma kooli käsitöötunnist mõrudaid mälestusi.

See koht pidi aga pakkuma mitte ainult vahvat töötuba, vaid ikkagi täispaketti koos mõnusa interjööriga, tasemel tehnikaga ning võimalusega ühendada omavahel sujuvalt kokku koolitus ja pidu (ehk millegi uue õppimine söögi, joogi kui ka tantsuga). Idee küpsemise ajal aga kirjutas Anna vahepeal kolm isetegemis-juhenditega raamatut, hunniku artikleid, lõi elustiiliettevõtte ja brändi annalutter, töötas käsitöö- ja kodundusõpetajana, viis läbi mitmeid loenguid ja töötubasid ning tegi veel ilmatuma palju asju. Kõige selle juures on teda kannustanud soov maailma paremaks muuta – lãbi mõistliku tarbimise, taaskasutuse ja jagades isetegemise ideid. Hooandjaks on ka suur kirg kõige sisekujundusega seonduva vastu. Nende aastate jooksul tehtud tööde, kohtutud inimeste ja motiveeriva tagasiside toel võttiski Anna 2018. aastal julguse kokku lõpuks päriselt oma unistust täide viima hakata. Suured asjad ei sünni aga üksi pusides.

Näiteks Kuudi füüsilise ruumi ehitas valmis terve Anna mägesid liigutav pere (alates peikast kuni 84-aastase vanaemani). Oma mõtetele kinnitust ning uusi ideid sai ta aastate jooksul kogunenud toetavast tutvusringkonnast. Ja vähe ei mängi siin rolli ka Anna eelneva töö jälgijad, kes teda oma julgustavate sõnadega on inspireerinud ja motiveerinud. Samuti aitasid nad Kuudile hoo sisse ka Hooandja platvormi kaudu. Täpsemalt 188 toetajat. Tänu neile sai Kuudi ruum just nii mõnus nagu ta on, sealhulgas ka suure funktsionaalse köögi, kus saab pidada ka kokanduskoolitusi. Sügav kummardus kõigile!

Lisaks isetegemise õhutamisele, on Kuudi jaoks väga oluline rõhutada mõistlikku tarbimist. Seda nii kutsudes üles vajaminevaid asju ise tegema, kui ka nende tegemiseks kasutama materjale, mis ei paneks lisakoormust meie kallile planeet Maale. Niisiis püüame kasutada oma töötubades nii palju kui võimalik tootmis- ja tarbimisjääke, mille eest täname oma fantastilisi ja vastutustundlikke koostööpartnereid.

Vot niimoodi saigi alguse Kuut! Ja me oleme alles alguses. Loodame, et nii nagu kunagi said Kuudi ruumidest alguse paljud pisikesed tibud, saavad edaspidi siit alguse ka paljud ideed, mis nõuavad kindlasti tähistamist! Õnneks on Kuut selle jaoks loodud! Sest Kuudis teeme!

Kuudi saamisloost saab lähemalt lugeda Anna blogist:

https://annalutter.com/nii-sundis-minu-uus-ettevote/

https://annalutter.com/kuut-kasitookoolituskus-areneb-fuusiliselt-ja-vaimselt/

https://annalutter.com/seda-ma-endast-ei-uskunud/

https://annalutter.com/viimane-postitus

https://annalutter.com/kuut-on-avatud/